• Rocher d'Arthouze

    Taková trochu zastrčená ferrata v kopích Hautes Alpes, která ovšem stojí za to. Má totiž tři obtížnosti! První úsek je A/B choďák po kramlích, poté je možno zvolit obdočku, kde vás čeká totálně okramlovaný mírný převis (C+) a třetí nejtěžší volitelná odbočka, kteoru jsme nešli. Ferrata byla totiž oficiálně zavřená a bylo nutné některé úseky přejistit. Osobně jsme zde potkali jejího tvůrce - symaptického postaršího horolezce, který přímo před námi přejistil několik pasáží na prvních dvou úsecích. Sestup byl po úzké, místy zajištěné pěšince.

    Jako nejbližsí vesnice bývá na úplně správně označováno městečko Orcieres. Nejlepší je dojet autem do vsi Serre Eyraud a příbližně zde 44°40'47.97 / 6°16'31.40 odbočuje šotolinová silnice až k ferratě. Lze po ní je tautem, je to cca 2 km. Samotná ferrata je lokalizována přibližně v tomto místě:
    44°40'36.15 / 6°18'07.35 Souřadnice se ještě pokusím upřesnit dle GPS záznamů ve fotkách. Podrobné údaje o délce a převýšení neuvádím, protože se to může hodně lišit dle jednotlivých variant.

    Odkazy: Popis ferraty Rocher Arthouze (francouzsky)     Zpět na stránku via ferraty ve Francii