• Torrent de la Combe (Francie)
  (Via ferrata de narreyroux)

  Tuhle roztomilou ferátku bych doporučil všem naprostým začátečníkům, nenapravitelným kochačům a všem, kteří se bojí do Postalmu! :-) Jde o velmi efektní a přitom nenáročný průstup příkrou soutěskou potoka, kde voda vytváří něco mezi peřejemi a nižšími vodopády. Základní trasa téměř není ferratou ale spíše atrakcí s lanovými mostky střídanými A-choďákem. Z této základní trasy je několik sportovnějších odboček (alternativ), které již připomínají skutečnou ferratu. Každá odbočka vás po chvíli dovede zase na základní trasu, po které jdete dále. Odboček se opravdu nemusíte bát, jsou zajištěny nejen kramlemi, ale i železnými madly (francouzská specialita), takže jsou schůdné i pro začátečníky, kteří mají alespoň trochu síly v rukou. Bylo tam jedno či dvě přecvaknutí v mírném tahu, jinak nic záludného.

  Ferrata je perfektně zajištěná i značená. U silnice je plácek pro pár aut a kousíček pod ním je infocedule o ferratě a pěšinka, která vás po cca 5ti minutách chůze dovede na nástup. Trasa je úžasnou školní ferratou na které si můžete vyzkoušet, zda vaši přátelé netrpí závratěmi a jestli vůbec zvládnou lézt ferraty. Sestup je po pohodlné turistické cestě zpět na silnici a po silnici cca 200-300m zpět na parkoviště.
  Na fotce vpravo vidíte jednu ze sportovnějších aleternativ. I když to vypadá jako holá skála, je to psaáž, kteoru zvládne i naprostý začátečník. POZOR: Při opravdu vysokém stavu vody (např. jarní tání) mohou být některé úseky pod vodou a ferrata tak docela nebezpečná!

  Obtížnost: A, varianty B/C (celkově lehká, pro začátečníky)
  Převýšení: 210 m
  Nástup 5 min.
  Lezení 1-1,5 hod. s těžšími variantami
  Sestup 20 min.
  Nadmořská výška: 1410-1620 m n.m.
  Vesnice: Puy Saint Vincent
  Souřadnice parkoviště: 44 50'00.47 / 6 28'47.22
  Odkazy:
  Základní popis
  Popis, včetně mapičky a fotek   Zpět na stránku via ferraty ve Francii